Droogte en wateroverlast

Experts waarschuwen al jaren dat klimaatverandering ook bij ons leidt tot extremer weer. We krijgen steeds vaker te maken met lange droogteperiodes, afgewisseld met hevige regenval en overstromingen, zelfs op plaatsen waar dat vroeger niet gebeurde. 

Wat doet Beersel? 

Beersel investeert in het bufferen en infiltreren van regenwater via bufferbekkens, erosiepoelen en landschappelijke ingrepen. Deze maatregelen helpen om water lokaal vast te houden en wateroverlast te beperken. 

Toch kunnen we deze extreme situaties niet volledig uitsluiten. 

Wat kan jij doen? 

  • Overstromingsrisico beperken? Neem maatregelen rond je woning, zoals het voorzien van waterkerende drempels, een terugslagklep of het correct afleiden van regenwater.
  • Voorbereid op droogte? Vang regenwater op met een regenwaterput of waterton en gebruik het voor tuin of schoonmaak. Vermijd waterverspilling bij droogte door verstandig om te gaan met kraantjeswater.
  • Groen helpt! Groene zones, geveltuinen en minder verharding dragen bij aan zowel een betere waterinfiltratie als verkoeling tijdens droge periodes.

     

Naar top